biuletyn
Jesteś tutaj:
XIV Gminny Turniej Tenisa Stołowego
2017-11-22
25 października w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się XIV. Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego pod honorowym patronatem Burmistrza Tyczyna.
Zawody odbywały się w kategorii dziewcząt i chłopców. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 53 zawodników (19 dziewcząt i 34 chłopców), uczniów klas IV-VII ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Tyczyn.
Rozgrywki odbywały się zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego – do dwóch przegranych z prawem do gry od tyłu o II miejsce.
Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłonieni zostali zwycięzcy w obydwu kategoriach.
W kategorii chłopców zwyciężył Dawid Inglot przed Kacprem Krużlem (obydwaj SP Borek Stary), a 3 miejsce zajął Dawid Jasiński (SP Kielnarowa). Dalsze miejsca zajęli: Tomasz Nowak (SP Kielnarowa), Jakub Filip (SP Borek Stary),  Kacper Mrozicki (SP Matysówka), Karol Bargiel (SP Kielnarowa) i Kacper Kuk (SP Borek Stary).
Wśród dziewcząt wygrała Magdalena Pluta (SP Borek Stary), która wyprzedziła Ilonę Szymkowicz (SP Kielnarowa) oraz Natalię Szura (SP Borek Stary). Miejsca od 4 do 8 zajęły: Oliwia Wanat (SP Kielnarowa), Julita Drabicka (SP Borek Stary), Klaudia Bieniek (SP Borek Stary), Monika Mazurkiewicz (SP Kielnarowa) i Karolina Szura (SP Borek Stary).
Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Na zawodników, którzy zajęli miejsca od drugiego do ósmego przygotowano dyplomy i nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był Szkolny Klub Sportowy w Borku Starym.
Nagrody wręczali: pani Jadwiga Kłos – Sekretarz Gminy Tyczyn oraz pan Lucjan Osiadły – Dyrektor SP w Borku Starym.
Gratulujemy tenisistom, którzy zajęli punktowane miejsca oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i sportową walkę.