biuletyn
Jesteś tutaj:
Brązowy medal łuczniczek z Kielnarowej
2018-10-01
W dniach 8-9.09 br. w Żywcu rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie. Klub z Kielnarowej reprezentowany był przez dziewczynki i chłopców. Nasze łuczniczki (Martyna Pasternak, Karolina Leśko, Paulina Tomaka) drużynowo zdobyły brązowy medal, a drużyna chłopców (Jakub Czekański, Olaf Szymczak, Krystian Bil, Hubert Nędza) uplasowała się na 4. miejscu. Indywidualnie zaś najwyższe lokaty zajęli: Martyna Pasternak (6. miejsce), Jakub Czekański (8), Olaf Szymczak (12), Karolina Leśko (16), Paulina Tomaka (18), Krystian Bil (29). Mikst w składzie Olaf Szymczak i Martyna Pasternak zajął 5. miejsce, natomiast Paulina Tomaka i Jakub Czekański uplasowali się na 8. pozycji.
W Mistrzostwach Polski Juniorek w Zamościu nasz klub reprezentowały: Urszula Kozak, Katarzyna Rząsa, Kinga Byś. Zawodniczki w drużynowej walce z późniejszymi mistrzyniami Polski Marymontem Warszawa przegrały w każdy secie tylko jednym punktem.
 Zawodniczki Jaru startowały również na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która w tym roku odbywała się w Bytomiu. Najlepiej na tych zawodach zaprezentowała się Kinga Czarnik, zajmując 8. miejsce, a Anna Hetman uplasowała się na 22. pozycji. Łuczniczki z Kielnarowej wraz z zawodniczkami Joanną Gilowską (Tramp Jarosław) oraz Ewą Janochą (Sagit Humniska) reprezentowały Podkarpacie i zajęły drużynowo 11. miejsce.
Joanna Rząsa potwierdziła, że dobrze czuje się w łucznictwie polowym, zdobywając ponownie tytuł Mistrzyni Polski. Tym samym wyprzedziła swoje koleżanki klubowe z Żywca (Sylwię Zyzańską i Natalię Leśniak). Wszystkie trzy zawodniczki zakwalifikowały się na Mistrzostwa Świata w Cortiny we Włoszech, gdzie najlepiej spisała się N. Leśniak, zajmując 10. miejsce, Joanna Rząsa uplasowała się na 12. pozycji, a S. Zyzańska na 14.
Ten sezon dla wychowanki Jaru Kielnarowa jest wyjątkowo udany. Swoimi wynikami podczas zawodów krajowych wywalczyła sobie miejsce w reprezentacji Polski i brała udział rundach Pucharu Świata w Szanghaju, gdzie była najlepszą z Polek, po kwalifikacjach uzyskując 628 punktów. W pojedynku pucharowym spotkała się z zawodniczką z Indonezji. Po strzeleniu całej serii obie łuczniczki uzyskały ten sam wynik, a o przejściu do następnej rundy zdecydowało strzelanie barażowe, w którym lepsza była Indonezyjka. W strzelaniach drużynowych Polska zajęła 9. miejsce, pokonując 6:2 Kazachstan i przegrywając takim samym wynikiem z Koreą.
Joanna Rząsa reprezentowała także Polskę na Pucharach Świata w Antalii (Turcja) i w Berlinie (Niemcy). Szczególnie zawody w tureckiej Antalii Joanna może zaliczyć do udanych. Tu wspólnie z koleżankami z drużyny (Kamilą Napłoszek z Marumontu Warszawa i Kariną Lipirską-Pałką) zajęła 8. miejsce, pokonując Chinki, które po eliminacjach plasowały się na 3. pozycji. Rząsa dzięki świetnemu strzelaniu zdobyła 59 punktów na 60 możliwych – był to najlepszy wynik na tych zawodach. Niestety, Polki w następnej rundzie przegrały z drużyną Niemiec.
Na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Legnicy, wychowanka Jaru indywidualnie zajęła 57. miejsce, zaś drużynowo – 9.

Czytano: 14953 razy