PSZOK 2018
2018-05-21
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) to miejsce w którym mieszkańcy gminy Tyczyn w ramach uiszczanej do Gminy opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą zostawić wytwarzane przez siebie, selektywnie zebrane odpady.
Tak jak w latach ubiegłych PSZOK mieści się przy ul. Myśliwskiej 9 w Błażowej (przy placu sortowni) tel. 17-230-14-44 i obsługiwany jest przez Gospodarkę Komunalną w Błażowej Sp. z o.o.
Punkt jest czynny w każdą środę w godzinach od 1000-1800 (W przypadku gdy w środę wypadnie dzień ustawowo wolny od pracy, to odbiór odpadów odbędzie się w następny dzień pracujący.)
Przyjmując odpady od danej osoby obsługa PSZOK spisuje dane przekazującego odpad, w szczególności imię i nazwisko oraz adres nieruchomości, z której odpady pochodzą.
W PSZOK mieszkańcy gminy Tyczyn mogą bezpłatnie zostawić selektywnie zebrane odpady komunalne tj.:
1) opakowania z papieru i tektury, tworzyw sztucznych, szkła, drewna, metalu oraz opakowania wielomateriałowe;
2) tworzywa sztuczne, szkło, papier i metale;
3) odpady ulegające biodegradacji;
4) odpady zielone (gałęzie, liście, trawa);
5) odpady wielkogabarytowe;
6) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
7) zużyte opony;
8)gruz, odpady budowlane i rozbiórkowe, odpady remontowe – budowlane pochodzące z remontów i innych robót budowlanych na wykonacie których nie jest wymagane uzyskanie pozwolenie na budowę lub zgłoszenie do administracji architektoniczno-budowlanej;
9)odpady niebezpieczne: zużyte baterie i akumulatory, odpady zawierające rtęć (termometry, lampy rtęciowe, świetlówki, przełączniki), rozpuszczalniki organiczne, środki czyszczące itp. i opakowania po nich, środki ochrony roślin (owadobójcze, chwastobójcze itp.) i opakowania po nich, resztki farb, lakierów, klejów, środków do konserwacji i ochrony drewna itp., opakowania po aerozolach, pozostałości po domowych środkach do dezynfekcji, zużyte oleje smarowe, środki do konserwacji metali itp., różne odczynniki chemiczne np. fotograficzne wraz z opakowaniami.
Transport odpadów do PSZOK mieszkańcy zapewniają we własnym zakresie.
UWAGA! PSZOK nie przyjmuje odpadów komunalnych zmieszanych.
Czytano: 24713 razy