Urząd Miejski w Tyczynie informuje, że z dniem 1 lutego 2019 roku zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 44 i 58
więcej
8 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie powstałego w ramach projektu „Zachowanie dziedzictwa kulturowego i wsparcie instytucji kultury na terenie Rzeszowskiego obszaru Funkcjonalnego” Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Tyczynie, którego celem będzie propagowanie Etnokrainy Franciszka Kotuli - wybitnego etnografa, wędrowca i gawędziarza. Centrum mieści się w tyczyńskim Rynku, w secesyjnej kamienicy pochodzącej z XVIII w., przebudowanej na potrzeby magistratu w 1921 r.
więcej
Mijający rok dla mieszkańców Tyczyna jest wyjątkowy. Nie każdy bowiem ma możliwość uczestnictwa w jubileuszu 650-lecia istnienia miasta, a właśnie tyle lat „skończył” w tym roku Tyczyn. Z tej okazji zorganizowano wiele imprez, pikników, wykładów, wystaw i konkursów, wydano także książki. Nie zapomniano przy tym o najmłodszych mieszkańcach Tyczyna. Specjalnie dla nich została opracowana książeczka, która w wierszowanej formie przybliża małym odbiorcom bogatą historię Tyczyna i najbliższej okolicy.
więcej
Św. Katarzyna Aleksandryjska (ur. ok. 282, zm. ok. 300) była bogatą i wykształconą chrześcijanką z Aleksandrii, która przyjęła śluby czystości. Krytykowała prześladowanie chrześcijan i postępowanie cesarza Maksencjusza (Maksymina?). W wieku 18 lat poniosła śmierć męczeńską. Wyrok śmierci zapadł po dyspucie religijnej, w której to Katarzyna wykazała się mądrością większą niż pięćdziesięciu mędrców niechrześcijańskich. Święta Katarzyna od wieków jest patronką kościoła parafialnego w Tyczynie, a od 1996 r. patronuje także naszej gminie. Z tej okazji dzień imienin świętej, który przypada na 25 listopada, jest obchodzony szczególnie uroczyście. W Święto Patronalne Gminy Tyczyn od wielu już lat wręczane są medale parom małżeńskim, które wspólnie spędziły ze sobą 50 i więcej lat, a także nagrody Burmistrza Tyczyna.
więcej